Portál s návodem jak na to.
Random header image... Refresh for more!

Telefonní seznam pevná linka

Telefonní seznam pevná linka podle jména je pojem znamenající telefonní seznam, který obsahuje telefonní čísla na pevnou linku. Vyhledávat můžete telefonní čísla pevných linek domácností i firem. Postačí vám k tomu znalost příjmení a obec bydliště u fyzických osob respektive název a sídlo u právnických osob. Název firmy můžete také nahradit názvem produktu nebo služby.


Jak vyhledat telefonní čísla

Zjistěte jak a kde vyhledávat online

Vyhledávání telefonních čísel online

Vyhledávání telefonních čísel na pevné linky je možné přes internet. Po zadání příjmení (případně i jména) a města bydliště hledané osoby se vám zobrazí přehled s výsledky vyhledávání. V tomto přehledu můžete najít telefonní čísla osob, které hledáte a také jejich adresy. Pokud vám výsledky vyhledávání nezobrazili telefonní číslo do domácnosti hledané osoby, a přesto víte, že mají pevnou linku můžete vyzkoušet zadat příjmení jeho patrnera v ženské respektive mužské variatně, protože je možné, že je pevná linka napsaná na něj.

Tištěná verze seznamu

Tištěná verze telefonního seznamu, kterou znáte zejména z dřívějších let vychází dodnes. Můžete ji najít na vybraných místech volně k odběru a bude vhodá, zejména pro ty, kteří nemají přísup k internetu nebo je pro ně práce s počítačem nepříjemná. Tato tištěná verze můžete obsahovat jak čísla pevných linek tak i čísla mobilních telefonů. Tištěná verze je abecedně řazená v části domácností podle příjmení a v částí firem podle názvů firem nebo podle názvů produktů a služeb.

Žluté stránky vs. bílé stránky

Telefonní seznam pevných linek je členěný podle barev na bílé stránky resp. bílou část a žluté stránky resp. žlutou část. Bílé stránky obsahují telefonní čísla a jména, žluté stránky obsahují produkty a služby a podle toho co chcete vyhledávat si můžete vybrat v jedné z těchto částí.

Pokud chcete vyhledávat v telefonním seznamu tak, že zadáte telefonní číslo a budete chtít najít majitele pevné linky budete pravděpodobně zklámani. Tuto možnost telefonní seznam neumožňuje.

Oblíbenost

Počet lidí, kteří mají pevnou linku v České republice klesá. Mezi důvody tohoto poklesu může patřit nevyhovující tarify nebo také rozšířenost mobilních telefonů, které v případě, že každý člen domácnosti má mobilní telefon, mohou považovat pevnou linku za přebytečnou. V případě úřadů a firem pevné linky obvykle plní funkci univerzálního telefonního čísla. Mezi výhody pevných linek vlastní další služby, které pevné linky umožňují a tím je například IPTV nebo vysokorychlostní internet.